fbpx

таг: Тајгер

Вудс: Малку фалеше да останам без нога

0
Најдобриот голфер на денешницата, Американецот Тајгер Вудс, на крајот од февруари минатата година доживеа тешка сообраќајна несреќа. Тогаш Вудс (45) го возеше...

Тајгер Вудс опериран, внатрешноста на автомобилот му го спасила животот

0
Најпознатиот голфер Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа. Тој загубил контрола врз возилото, излетал од патот и...