fbpx

таг: Тами

Абрахам неизвесен за дербито со Јувентус

0
Напаѓачот на Рома, Тами Абрахам, може да го пропушти натпреварот од 8. коло во италијанското фудбалско првенство против Јувентус, објави „Калчомеркато“. Според...

Потребни пари за Халанд: Челзи го продава напаѓачот на Арсенал?

0
Напаѓачот на Челзи, Тами Абрахам, би можел да ја продолжи кариерата во градскиот ривал Арсенал, тврдат островските медиуми. „Сините“ наводно го...