fbpx

таг: тактика

Ботас ја освои пол-позицијата на трката за ГН на Бразил

0
Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, со одлична тактика беше подобар од Макс Верстапен на спринт-трката која се одржа во Интерлагос и ќе тргне...