fbpx

таг: таеквондистот

Георгиевски и Акиевска најдобри македонски спортисти за 2021

0
Сребрениот олимписки медал на таеквондистот Дејан Георгиевски му го донесе признанието „Најдобар македонски спортист за 2021 година“, а наградата во женска конкуренција ја...