fbpx

таг: таборот

Циндриќ и Дувњак пак позитивни на Ковид, го пропуштаат ЕП?

0
Нови лоши вести за сите во таборот на ракометната селекција на Хрватска во пресрет на стартот на ЕП 2022. Лука Циндриќ и...

Бунт во Манчестер Јунајтед – како може Мегваер да биде капитен?

0
Вжештена е атмосферата во таборот на Манчестер Јунајтед, откако покрај Оле Гунар Солскјер на удар се најде и дефанзивецот Хари Мегваер. Англискиот репрезентативец...