fbpx

таг: табелата

Разиграниот Интер за победа и искачување на врвот во Серија А

0
По 17 одиграни кола во Серија А, Интер е на чело на табелата со еден бод пред градскиот ривал Милан.по победата од 4-0...

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Шкупи по победата над Ренова се заврсти на врвот

0
Оваа беше меч на првите две екипи на табелата, лидерот Шкупи дојде до трите бода и се зацврсти на врвот на табелата. ...

ВИДЕО: Атлетико сигурно чекори кон титулата, падна и Валенсија

0
Лидерот на табелата во Ла Лига, Атлетико Мадрид славеше со 3:1 против Валенсија и го продолжи походот кон шампионската титула. ...

Спектакл во ФА Купот, Јунајтед против Ливерпул во четвртото коло

0
Двата лидери на табелата во Премиер лигата, Ливерпул и Манчестер јунајтед ќе играат еден против друг во четвртото коло од ФА Купот,...