fbpx

таг: СЦ

Женското ракометно ЕП ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ во...

0
Европската куќа на ракометот (ЕХФ) соопшти дека СЦ „Јане Сандански“во Скопје ќе биде салата-домаќин на Европското првенство (ЕП) за жени кое ќе се...