fbpx

таг: СФЛ

Швајцарија забрани гостински навивачи на фудбалските стадиони

0
Швајцарската фудбалска лига (СФЛ) објави денеска дека планира да забрани присуство на гостински навивачи на стадионите по серијата натпревари, кои ги одбележаа насилно...