fbpx

таг: суспензија

Металург суспендиран од натпреварите на ЕХФ

0
Ракометниот клуб Металург доби суспензија за настап во европските конкуренции, на редовниот состанок на извршниот комитет на ЕХФ, во Будимпешта. На состанокот...