таг: Суперлига

Тони Крос: Bажно e да се слушаат и други предлози како...

0
Повторно е актуелна приказната за лансирањето на фудбалската Суперлига. Иницијаторите се обидуваат да го протуркаат проектот за...

ВИДЕО: Фенербахче, прими гол од половина терен и загуби од Газиантеп

0
Фенербахче го претрпе петиот овсезонски пораз во турската Суперлига, откако загуби на гостувањето кај Газиантеп со 3:2. Дополнителен срам за фаворитот беше...