fbpx

таг: Суперлигата

Суперлигата се враќа! Јувентус, Реал и Барселона започнаа разговори

0
Суперлигата повторно е во центарот на вниманието откако се чинеше дека хипотезата за реализација на амбициозниот проект...

Италијанците се согласија за најлошата можна казна за тројцата „сепаратисти“!

0
Суперлигата беше тема број еден во светот на спортот минатата недела. Иако не заживеа, за овој проект...

Лига на шампиони без четири великани?

0
Суперлигата, натпреварување кое требаше да има предност од Лигата на шампионите, очигледно сè уште не е „мртво“,...