fbpx

таг: Суперкласикото

ВИДЕО: Дух се појави на „Ла Бомбоњера“: Топката одеше во голот,...

0
Суперкласикото помеѓу Бока јуниорс и Ривер Плата заврши 1-1. Дербито на „Ла Бобомољера“ го одбележа нереална...