fbpx

таг: стратег

Јорданчо Давитков не е тренер веќе на романскиот Таргу Џиу

0
Македонскиот кошаркарски стратег и некогашен селектор, Јорданчо Давитков, ја заврши својата авантура во романскиот клуб Таргу Џиу, со кого денеска ги раскина договорот....

Зинедин Зидан од наредната сезона ќе биде тренер на ПСЖ

0
Францускиот фудбалски стратег Зинедин Зидан веќе има договорен ангажман со раководството на ПСЖ. Новинарот на „РМЦ“, Даниел Риоло, кој меѓу првите го...

Жезус ја напушти клупата на Бенфика

0
Поради несогласување со своите играчи, 67-годишниот стратег Хорхе Жезус денеска ја напушти клупата на португалскиот фудбалски гигант Бенфика. Во последниот настап под...

Повратникот Дејвис назначен за нов тренер на Вардар 1961

0
По пауза од повеќе од три години, шпанскиот стратег Давид Дејвис Камара се врати во редовите на Вардар 1961 за да го предводи...

Мурињо договори засилување од Мадрид

0
Португалскиот стратег Жозе Мурињо веќе размислува за нови засилувања за Рома во јануарскиот преоден рок. Според „А Бола“, на радарот на португалскиот стручњак...

Крај на „љубовта“ Голужа – Татран: Никој веќе не сака да...

0
Хрватскиот стратег Славко Голужа по четири и пол години го напушта Татран Прешов. Тој вчера за последен пат го водеше клубот на мечот...

Гвардиола „лажно позитивен“, ќе може да ги води „граѓаните“ против Њукасл

0
Шпанскиот стратег доби „неубедлив тест за коронавирус“, по што вчера беше откажана неговата прес-конференција, но, сепак, ќе биде присутен на претстојниот натпревар против...

Чедомир Јаневски сепак нема да биде тренер на АЕЛ Лимасол

0
Македонскиот фудбалски стратег Чедомир Јаневски не доби предвремен раскин на договорот од стручниот штаб на Јужна Африка за да го преземе АЕЛ...

Бабиќ: Ќе дадеме сè од себе да оствариме победа и да...

0
Хрватскиот стратег на клупата на пелистерци, Жељко Бабиќ, е свесен за квалитетот на нивниот противник, но најави голема борба и победа за продолжување...

Манчестер Јунајтед го отпушти тренерот Солскјер

0
Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер денеска очекувано доби отказ на местото тренер на Манчестер јунајтед, ден по високиот пораз на премиерлигашкото гостување против...