fbpx

таг: Стојковиќ

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион...

0
Конечната одлука дали Драган Стојковиќ Пикси, по втор пат ќе ја предводи селекцијата на нашиот северен сосед ќе биде донесена на 5. февруари...

Пикси и Милошевиќ кандидати за селекторската клупа на Србија!?

0
Легендарниот фудбалер и тренер Драган Стојковиќ – Пикси е главен кандидат за селектор на најдобрата српска репрезентација. Иако од друга страна српските...