fbpx

таг: Стојановски

МЗТ Скопје Аеродром се засили со Војдан Стојановски

0
Еден од најдобрите македонски кошаркари Војдан Стојановски во иднина ќе го носи дресот на македонскиот шампион МЗТ Скопје. Долгогодишниот македонски репрезентативец ја...

Македонски репрезентативец потпиша за хрватскиот тим Горица

0
Македонскиот фудбалски репрезентаитвец Влатко Стојановски е нов фудбалер на хрватскиот прволигаш Горица. Стојановски во Горица пристигнува како слободен играч и потпиша...