fbpx

таг: Стох

ВИДЕО: Камил Стох чекор поблиску до освојување на „Златниот орел“!

0
Камил Стох триумфираше на третата скокалница од Новогодишната турнеја „Четири скокалници“, во австрискиот Инсбрук. Полјакот со скокови од 127,5 и...