таг: Столе

Рајо Валејкано, го стави Димитриевски на трансфер листа

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски најверојатно летово ќе го напушти Рајо Валјекано,...

Димитриевски: Да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на...

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните адути на Рајо Валјекано во Ла...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

Овој клуб за македонскиот ас Столе Димитриевски нуди 3,5 милиони евра

0
Саудиски Ал Наср нуди 3,5 милиони евра за Столе ДимитриевскиМадрид, 12 јануари 2022 (МИА) – Шпанскиот прволигаш Рајо Ваљекано сака да го задржи...

ГОТОВО Е: Столе Димитриевски е новиот голман на Барселона

0
Столе Димитриевски го немаше на вчерашниот меч за Рајо Валјекано против Бетис. Тренерот на Рајо објасни дека Столе бил повреден, но и покрај...

Столе Димитриевски е на 4.место на најдобри голмани во Европа

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман Столе Димитриевски има неверојатна сезона во дресот на Рајо Валјекано. Малиот тим од предградието на Мадрид моментално се...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

Што му рече Димитриевски на Депај?

0
Столе Димитриевски е херој на денот во шпанското првенство откако му одбрани пенал на Мемфис Депај и со тоа му донесе победа на...

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, му донесе три бода на својот тим Рајо Ваљекано од дуелот со шпанскиот фудбалски великан Барселона. Димитриевски...