fbpx

таг: Стоилов

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

0
Членот на Вардар, Стојанче Стоилов испиша нова страница во историјата на македонскиот ракомет со вчерашниот настап против Словенија на Европското првенство. Кружниот...