fbpx

таг: Стеф

Стеф Кари му додели техничка – на судијата (ВИДЕО)

0
Стеф Кари сезонава игра во неверојатна форма и синоќа го предводеше Голден Стејт до триумф на гостувањето кај Лос Анџелес клиперс. Фантастичниот...

Кари со девет тројки и 37 поени го предводеше Голден стејт...

0
Кошаркарот на Голден стејт, Стеф Кари, го предводеше својот тим до победа (117:99) на средба со Бруклин нетс одиграна ноќеска во Њујорк. ...

Ноќта во НБА беше обележана со пресметка помеѓу Кари и Тејтум

0
Стеф Кари и Џејсон Тејтум одиграа одлични натпревари во победата на Бостон Селтикс над Голстен Стејд Вориорс...

Ѕвездата на Голден Стејт се искачи на второто место по дадени...

0
Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари е вториот најпрецизен „тројкаш“ во историјата на НБА. Триесет и двегодишниот Кари го погоди својот 2.561....