таг: Стефанос

Циципас во полуфиналето на Австралија опен

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас полесно од очекувањата избори пласман во полуфиналето на Австралијаопен. Циципас утрово на Грен слемот во Мелбурн, во четвртфиналето...

Циципас е под знак прашалник за настап на Австралија опен

0
Светскиот рекет број 3 Стефанос Циципас откри дека може да го пропушти Австралија опен поради повреда на лактот. Во ноември грчкиот тенисер беше...

Циципас се откажа од првиот меч во Сиднеј

0
Стефанос Циципас не настапи во првиот меч на АТП купот во Сиднеј.Циципас се повлече пред почетокот на дуелот со Хуберт Хуркач. Од грчкиот...

Циципас: И покрај поразот во првото коло, чувствувам дека сепак ќе...

0
Четвртиот светски рекет Стефанос Циципас ги сподели емоциите по поразот од Андреј Рубљев во првото коло од групната фаза на завршниот АТП турнир....

Циципас: Секој ден е можност за приближување до трофејот

0
Шестиот светски рекет Стефанос Циципас, откако се пласираше во 1/8 финалето на Австралија опен, одговори на прашањата...