fbpx

таг: Стемфорд

Челси и понатаму енигма за Тотенхем

0
Антонио Конте се врати на „Стемфорд Бриџ“ како менаџер на Тотенхем со извонреден учинок, но оваа вечер го претрпе првиот пораз во Премиер...

Челси и Манчестер јунајтед ги поделија бодовите

0
Челси и Манчестер јунајтед одиграа 1-1 во големото дерби на Стемфорд Бриџ.Карик се определи за дефанзивна тактика, играта ја препушти комплетно на Челси...