fbpx

таг: стартниот

ВИДЕО: Андоновски со САД ја наполнија мрежата на Нов Зеланд

0
По стартниот пораз на Олимписките игри во Токио од Шведска со 3:0, женската фудбалска селекција на САД, предводена од Македонецот Владко Андоновски славеа...