таг: Станковски

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Станковски ќе го облече дресот на турскиот...

0
Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Лука Станковски ги смени клупските бои и премина од редовите на скопски Работнички во турскиот прволигаш Газиантеп. Станковски...