fbpx

таг: „Спортико“

Џордан е на врвот: Дознајте кои спортисти се најплатени во историјата...

0
Специјализираниот американски сајт за спорт и бизнис „Спортико“ ги рангираше 25-те најплатени спортисти на сите времиња. Лидер на листата е легендарниот кошаркар на...