fbpx

таг: сплитска

Од срцев удар почина легендарниот кошаркар на Југопластика

0
Легендарниот кошаркар на сплитска Југопластика, Горан Собин со која во годините пред распадот на поранешна СФР Југославија освои две европски титули, почина ненадејно...