таг: Спалети

Наполи подготви нов договор за Елиф Елмас

0
Одличната сезона на Елиф Елмас под водство на Лучано Спалети со шест гола и пет асистенции, управата на Наполи ја принуди иако Елмас...

Спалети: Наполи може да игра подобро

0
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети не е задоволен од играта на неговиот тим и покрај победата над Болоња (2:0) во 22. коло од...

ВИДЕО: Првиот гол на Елиф Елмас под водство на Спалети!

0
Лучиано Спалети почна со убедлива победа на клупата на Наполи. Се разбира, станува збор за пријателска средба против нисколигашот Баса Анануниа, кои го...

Наполи победи со 12:0, голеадата ја почна Елиф Елмас

0
Лучиано Спалети почна со убедлива победа на клупата на Наполи. Се разбира, станува збор за пријателска средба против нисколигашот Баса Анануниа, кои го...