таг: Солскјер

Манчестер Јунајтед го отпушти тренерот Солскјер

0
Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер денеска очекувано доби отказ на местото тренер на Манчестер јунајтед, ден по високиот пораз на премиерлигашкото гостување против...

Зидан сепак ќе го преземе Манчестер Јунајтед

0
Деновите на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер јунајтед се избројани. Норвежанецот е под силен притисок од навивачите и медиумите, кои првично...

Солскјер: Јунајтед е клуб број еден во Манчестер

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер одговори дали може да замисли Манчестер сити да ги надмине „црвените ѓаволи“ со трофеи. -Не,...

Солскјер задоволен од триумфот над Тотенхем

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер изрази задоволство од саботниот триумф од 3-0 на гостувањето кај лондонски Тотенхем, оценувајќи дека неговите фудбалери...

„Ако некогаш решите да го критикувате Роналдо, тогаш погледнете го овој...

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер вели дека бил убеден во победата против Аталанта (3-2), иако неговиот тим губеше со 0-2 во...

Солскјер: Јас погрешив

0
После мечот менаџерот Солскјер ја презеде вината за поразот. Тој призна дека погрешил со одлуката да го стави во тимот Хари Мегваер, кој...