таг: совладаа

Клоп: Многу работи се сменија, сега играме во поинаков ритам

0
Фудбалерите на Ливерпул лесно го совладаа Лестер во понеделникот вечерта и ги задржаа надежите за...

Денвер го совладаа Феникс на домашен терен, имаат предност од 3-2

0
Кошаркарите на Денвер го совладаа Феникс на домашен терен со 118:102 и имаат предност од 3-2 во серијата од второто коло од плејофот...

Барселона подобра во кошаркарското „Ел Класико“

0
Кошаркарите на Барселона го совладаа вечниот ривал Реал Мадрид во 27. коло од шпанската АЦБ-лига...

Евролигата ќе има нов шампион, Анадолу Ефес остана без плеј-оф

0
Кошаркарите на Фенербахче го совладаа Анадолу Ефес со 103:86 во турската пресметка во „Улкер Арена“...

Атланта обезбеди пласман во баражот, Денвер во плеј-офот од првата позиција

0
Кошаркарите на Атланта на свој терен убедливо го совладаа Вашингтон со 134-116 и со тоа обезбедија пласман во баражот. Хоукси го забележаа третиот...

Феникс, четвртиот тим од Западoт кој обезбеди пласман во плеј-офот

0
Кошаркарите на Феникс Cанс го совладаа Сан Антонио Cпарс со 114:95 и станаа четвртиот тим од Западната конференција кој обезбеди пласман во плеј-офот...

Џанан Муса го водеше Реал во победата против Олимпија Милано

0
Кошаркарите на Реал Мадрид ја совладаа Олимпија Милано со 91-87, во рамките на 29. коло...

„Ел Класико“ – Барселона немоќна во Мадрид

0
Фудбалерите на Реал Мадрид ја совладаа Барселона со 3:1 во најголемото дерби на шпанскиот фудбал. „Кралевите“ на...

Пелистер сигурен, Еуро Никел го доби дербито со ТФТ

0
Кошаркарите на Пелистер го совладаа тимот на Кожув со 79-67. Гостите ги добија првите три четвртини и создадоа предност од 70-41 по што...

„Лејкерси“ со пресврт триумфираа над Сакраменто

0
Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го совладаа синоќа Сакраменто со 122:114 предводени од својата најголема ѕвезда Леброн Џејмс, потпомогнат од одличниот Малик Монк....