таг: скијачка

Микаела Шифрин, со голема победа ја заврши сезоната

0
Американската скијачка „кралица“, Микаела Шифрин стигна до својата 88. победа во Светскиот куп, откако на...

Почина италијанска скијачка Елена Фанкини

0
Поранешната италијанска скијачка Елена Фанкини почина на 38.годишна возраст од последици на тумор на мозокот, соопшти Италијанската...

Мовинкел ги изненади сите во Кортина Д’Ампецо

0
Норвешката скијачка Рагнхилд Мовинкел е победничка на супервелеслаломот што во рамките на Светскиот Kуп се одржа во...

Атанасовска со историски успех за скијањето во Македонија!

0
Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата...

Млада скијачка од Словенија загина во Норвешка

0
Младата словенечка скијачка Хана Јамник трагично почина во Норвешка, соопшти Скијачкиот сојуз на Словенија. Advertisements...

ФИС: Новата скијачка сезона официјално стартува на 23 октомври

0
Меѓународната скијачка федерација (ФИС) им даде „зелено светло“ на организаторите на велеслаломските трки со кои на 23 и 24 октомври во австриски Золден...