fbpx

таг: сениорска

Македонските ракометари ги продолжуваат подготовките пред ЕП во Скопје

0
Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија ја започна втората фаза од подготовките за настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Првата...

Македонија со тесна победа против Кувајт во Маврово

0
Македонската машка ракометна сениорска репрезентација славеше над Кувајт и во вториот тест на подготовките во Маврово. За разлика од пред два...

Ракометарите со две различни земји ќе се подготвуваат пред ЕП

0
Македонската машка сениорска ракометна репрезентација на ден 22 декември ги започнува припремните активности за настап на претстојното Европското првенство. Собирот ќе се...

Бајиќ избра 15 кошаркари за мундијалските квалификации против Шпанија и Украина

0
Селекторот на македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, го скрати списокот за ноемврискиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот куп во 2023...

OKTA e главен спонзор на машката кошаркарска репрезентација во кOKTA e...

0
ОКТА потпиша нов договор за спонзорство на машката сениорска репрезентација, пред стартот на првата фаза од квалификациите за пласман на Светскиот куп во...

Љубомир Савевски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

0
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојниот собир во рамки на ЕХФ неделата во период...

Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

0
Женската сениорска репрезентација на Македонија со пораз 41:73 ги стартуваше квалификациите за Евробаскетот 2023 година. Македонките одиграа одлично прво полувреме на гостувањето...

Мундијалски квалификации: Бајиќ повика 18 кошаркари за дуелите со Шпанија и...

0
Селекторот на македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ денеска го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за ноемврискиот ФИБА „прозорец“...

Денеска осми натпревар за Николов и Начевски на Мундијалот

0
Македонската сениорска репрезентација веќе го заврши настапот на Светското првенство во Египет, но остануваме со наши претставници кои се ангажирани за судиската...

Лазаров: Чиле е шансата, да губиш со 18-19 голови разлика, тоа...

0
Нашата сениорска репрезентација стартуваше со два убедливи порази на Светското првенство во Египет, од Шведска (32:20), а потоа и од домаќинот (38:19)....