fbpx

таг: СенЖермен

Нејмар го пропушта осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар кој настапува за Пари Сен-Жермен ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Нејмар продолжува да закрепнува...

Нејмар е најдобриот бразилски фудбалер во Европа за 2021 година

0
Фудбалерот на Пари СенЖермен, Нејмар е добитник на наградата Златна Самба. Оваа информација ја објави бразилското издание на „Sambafoot“. Награда се доделува...

Вајналдум не планира наскоро да го напушти ПСЖ

0
Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Жоржињо Вајналдум, откри дека не планира да го напушти тимот во скоро време. Во англиските...

Односите на Меси и Пике се влошија поради платата во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси е разочаран од постапките на поранешниот соиграч Жерар Пике, кој одби да ја намали платата за Аргентинецот...

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе ги пропушти следните натпревари на репрезентацијата на Аргентина. Тој нема да биде повикан во националниот тим...

Нејмар уверен дека ќе закрепне од повредата за натпреварите против Реал...

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата здобиена на мечот од Лига 1 против Сент Етјен (1:3) во ноември. ...

Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што...

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе му изрази поддршка на девојчето кое беше малтретирано на социјалните мрежи. Станува збор за 8-годишната Камила, на...

Мбапе: Сакам да ја освојам ЛШ и Светското првенство во 2022...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе ги искажа своите желби за новата, 2022 година. Тој се осврна и на натпреварот против Реал...

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

0
Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Џорџињо Вајналдум може да се врати во Ливерпул. Според „Мирор“, фудбалерот е незадоволен од минутажата...

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата...

0
Пари Сен-Жермен сака да го позајми играчот од средниот ред Јулијан Дракслер. Но, засега Французите не можат да најдат нов тим за 28-годишниот...