таг: селекција

Италија, вториот учесник во големото финале на Светското првенство

0
Фудбалската селекција на Италија е вториот учесник во големото финале на Светското првенство за фудбалери...

Aлиоски: Посакувам победа над Малта и старт со три бода

0
Фудбалската селекција на Македонија против Малта ќе го започне новиот циклус на квалификации, овој пат...

Cензација во Катар, Јапонија ја „тресна“ Германија!

0
Фудбалската селекција на Јапонија приреди нова сензација на Светското првенство во Катар. Ако вчера Саудиска Арабија по...

ФИБА, Македонија со пад од две места

0
Женската кошаркарска селекција на Македонија забележа пад од две места на најновата листа на ФИБА. „Црвено-жолтите“...

Норвешка со ракометна лекција за европскиот шампион

0
Вечерва ракометната селекција на Норвешка го одиграа можеби најдобриот натпревар на Европското првенство и со победата над Шпанија од 23-27 значително ги зголемија...

Данска ја декласира Словенија, Шпанија сигурна против Шведска, Русија ја изненади...

0
Ракометната селекција на Данска забележа уште една рутинска победа во Дебрецин и е првиот патник во главната фаза од групата А на Европското...

Македонија доцна се разбуди и има минимална негатива против Црногорците

0
Ракометната селекција на Македонија има негатива по првите 30 минути против Црна Гора. Во Дебрецин, нашите избраници лошо отворија и дозволија противникот да...

Циндриќ и Дувњак пак позитивни на Ковид, го пропуштаат ЕП?

0
Нови лоши вести за сите во таборот на ракометната селекција на Хрватска во пресрет на стартот на ЕП 2022. Лука Циндриќ и...

Лазаров: Ваквите натпреварите носат уште поголема самодоверба

0
Нашата селекција во првиот од двата контролни натпревари успеа да го совлада Израел со 31:28 и да стигне до третиот триумф во низа...

Кирил Лазаров: Веруваме во убави работи, но од друга страна стоиме...

0
Кирил Лазаров, ја собра нашата најдобра селекција пред новиот голем предизвик, тоа е Европското првенство (ЕП) кое следи на стартот на 2022 година....