fbpx

таг: селекцијата

Данска сe пласираше во полуфиналето на ЕП

0
Репрезентацијата на Данскаја славеше убедлива победа од 35:23 над селекцијата на Холандија на ЕП во ракомет. По оваа победа, Данска и дефинитивно се...

Врањеш заработи отказ и веќе нема да биде селектор на Словенија

0
Најголемото разочарување на ЕП, е селекцијата на Словенија која беше елиминирана уште во првата фаза, Љубомир Врањеш не е повеќе предводник на...

ХАОС во Сегедин – Црвен и син картон за Мандиќ, Карабатиќ...

0
Селекцијата на Франција стартуваше победнички на Европското првенство откако славеше над Хрватска со 27-22. Сепак меч меѓу овие две репрезентаци не може да...

Скариоло: Фокусот ние кон Македонија

0
Кошаркарската репрезентација на Шпанија ќе биде првиот противник на селекцијата на Македонија во рамките од квалификациите за Светското првенство. Селекторот Серхио Скариоло...

Алжир ја обвини Буркина Фасо дека користела црна магија пред нивниот...

0
Репрезентацијата на Алжир вчера ремизираше со селекцијата на Буркина Фасо во домашниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2022 година. Средбата заврши...

Дебитантот во „А“ селекцијата Валон Етеми постигна мајсторски гол за Инстанбулспор...

0
Валон Етеми кој за првпат доби повик во „А“ селекцијата на Македонија за последните два квалификациски натпревари за Светското првенство уште еднаш ја...

ВИДЕО: Бразил во финале на ОИ во Токио

0
Селекцијата на Бразил прва обезбеди пласман во финалето на ОИ во Токио, откако беше подобар изведувач на пеналите од Мексико. На крајот 4:1...

ВИДЕО: Словенија на „крилјата“ на Лука Дончиќ, ја прегази Јапонија

0
Селекцијата на Словенија забележа убедлива победа над Јапонија на кошаркарскиот олимписки турнир со 116:81. Најефикасен секако беше НБА ѕвездата Лука Дончиќ со 25...

Италија на Роберто Манчини во септември може да ги надмине Бразил...

0
Селекцијата на Италија е нов европски првак. Предводени од Роберто Манчини „Аѕурите“ три години немаат пораз. На 34 мечеви во низа Италија не...

Англичаните донесоа одлука со која станаа херои во својата земја

0
Селекцијата на Англија во недела, на 11-ти јули против Италија на „Вембли“ го игра финалето на ЕУРО 2020. Предводени од Саутгејт играат добро,...