fbpx

таг: Селекторот

Фудбалерите Барди и Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

0
Репрезентативците на Македонија Енис Барди и Александар Трајковски, како и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од...

Манчини го објави списокот на фудбалери за дуелот против Македонија (ФОТО)

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета за бараж-натпреварот против Македонија за Светското...

Алиловиќ ја прекина пензијата и ќе брани за Хрватска на ЕП

0
Проблемите со повреди и заразените играчи направија проблем во Хрватска, а селекторот Хрвоје Хорват реши да повика нов искусен голман во националниот тим...

Хорват повика петмина ракометари за втората рунда на ЕП

0
Селекторот на Хрватска, Хрвоје Хорват, мораше да повика петмина нови ракометари за продолжението на Европското првенство. Поради многуте заразени со коронавирус, Хорват...

Лазаров: Верувам во овие ракометари повеќе од самите што веруваат!

0
На денешната средба со новинарите селекторот Кирил Лазаров го анализираше вчерашното издание. „Идејата ја имам од моето поставување како селектор и...

Зошто Цветан Кузманоски ја доби довербата за цел меч од Лазаров?

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, ја откри причината зошто не менуваше на крилната позиција и мораше цел натпревар да игра младиот...

Лазаров: Ги уморивме и надигравме, но не верувавме до крај дека...

0
Првата анализа на селекторот Кирил Лазаров по премиерниор меч на ЕП беше позитивна, но со доза на жал за пропуштената шанса. ...

Врањеш: Ние покажавме нервоза, но покажавме и дека сме добар тим

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Словенија Љубомир Врањеш е задоволен од играта на своите момци, бидејќи игра со балканска репрезентација и во...

Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, попладнево го објави списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за настап на средбата со...

Лазаров го објави списокот на играчи за ЕП

0
Пред заминувањето за Унгарија селекторот Кирил Лазаров го соопшти списокот на играчи кои ќе настапат на претстојното Европско првенство во ракомет. Поради...