таг: Седумкратниот

Луис Хамилтон го прекина молкот

0
Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон го прекина молкот со својата прва објава на социјалните мрежи по драматичниот крај на сезоната во...

Седумкратниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон, прогласен за витез

0
Во Виндзорскиот замок, седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, денеска се здоби со најголемата чест од британското Кралско семејство. Принцот...

Тасманија Берлин: Шалке да не го чепка нашиот рекорд

0
Седумкратниот германски фудбалски првак Шалке 04 викендов со евентуален пораз или нерешено ќе го израмни неславниот рекорд во Бундеслигата од 31 натпревари без...

Луис Хамилтон прогласен за почесен витез

0
Седумкратниот светски првак и рекордер според бројот на индивидуални победи во Формула 1, Луис Хамилтон, се најде на новогодишниот список на заслужни граѓани,...