таг: Севилја

Севилја во финансиска криза, ги продава марконаците Бону и Ен Несири

0
Севилја и покрај успешната сезона, во која ја освои Лига Европа и се избори за...

Рома и Севилја се борат за петтиот учесник во Лигата на...

0
Рома и Севилја ќе играат во финалето во Лига Европа на 31 мај на „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта, во битка за нов европски...

“Успеав да се воздржам, сакав да го удрам”

0
Голманот на Севилја, Марко Дмитровиќ, по мечот со ПСВ во Ајндховен, го коментираше инцидентот со...

Севиља го доби Ентони Марсијал

0
Францускиот фудбалер Ентони Марсијал е нов играч на Севилја,  откако играчот прифати помала плата со цел да го напушти Јунајтед. Англискиот клуб...

Jунајтед одбива да го пушти Марсијал на позајмица во Севилја

0
Манчестер јунајтед ја одби понудата на Севилја да го ангажира напаѓачот Eнтони Марсијал до крајот на сезоната, објави „Скај спортс“. Според британскиот...

Анчелоти по победата на Реал: Винисиус ме изненадува со една работа

0
Реал Мадрид ја победи Севилја со голот кој Винисиус го постигна во самиот финиш од средбата. Домаќините извлекоа максимум од средбата на...

Од Севилја ‘лелекаат’ на судењето: Црвен картон, пенал, но ние мора...

0
Севилја на „Камп Ноу“ не успеа да го задржи водството од 2:0 од првиот натпревар и по...