таг: Саутгејт

Нов договор и двојно повисока плата за англискиот селектор

0
Англиската фудбалска федерација (ФА) е подготвена на селекторот Герет Саутгејт да му понуди нов договор со двојно повисока плата од сегашната, објавија денеска...