таг: Сасуоло

Јувентус и Наполи во трка за Распадори

0
Извршниот директор на италијанскиот калчолигаш Сасуоло, Џовани Карневали, објави дека клубот добил две понуди за напаѓачот на...

Јувентус во криза, пораз сега од Верона

0
По поразот од Сасуоло во минатото коло, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус денеска загуби од Верона и запиша четврта 0 оваа сезона од 11...