таг: Саса

Пејтон Чик прва Американка во македонскиот женски фудбал

0
Актуелниот шампион во македонската женска фудбалска лига „Каменица Саса“ ги засили своите редови пред пролетниот дел од сезоната со Американката Пејтон Чик. ...

Горан Гоцевски нов тренер ФK ,,Каменица Саса”

0
Фудбалскиот клуб ,,Каменица Саса” доби нов тренер. За кормилар на екипата која се наоѓа на третото место во Втората фудбалска лига Исток е...

Саса доведе голгетерка од Бугарија, ќе го нападне Јувентус во Лигата...

0
Каменица Саса ја засили напаѓачката линија со репрезентативката на Бугарија, Антонина Шопска. Бугарката со презиме како познатата салата во македонскиот првак доаѓа од...