таг: „Сантјаго

Европското првенство, Македонија со пет адути во Шпанија

0
На Европското првенство за младинци во Сантјаго де Компостела, Шпанија, од денес до втори јули, Македонија ќе...

Поранешен шпански фудбалер пронајден мртов во када

0
Поранешниот шпански фудбалер Сантјаго Отеро (38) е пронајден мртов во када, откако доживеал струен удар. Неговата сопруга телото го пронашла откако се...

Официјално: Икер Касиљас се врати во „кралското“ семејство!

0
Клупската легенда повторно е на „Сантјаго Бернабеу“, но сега во поинаква улога.. Екс голманот Икер Касиљас прифати да биде...