таг: Сане

Сане: Баерн е еден од фаворитите во Лигата на шампионите

0
Играчот од средниот ред на Баерн, Лерој Сане го сподели своето мислење за шансите на тимот да го освои германското првенство и Лигата...

Трет месец по ред: Сане прогласен за најдобар играч на Баерн

0
Крилниот напаѓач на Баерн, Лерој Сане беше прогласен за најдобар играч на клубот во ноември. Дваесет и петгодишниот фудбалер на Баварците доби 44%...

Сане: Сакам да го достигнам нивото на кое бев пред повредата

0
Напаѓачот на Баерн, Лерој Сане пред натпреварот од Лигата на шампионите со Динамо Киев проговори за состојбата по повредата. -Се обидувам да...