таг: Сандер

Ѕвездите на Кил се Ковид позитивни, не доаѓаат во Скопје?

0
Кил на натпреварот со Лемго настапи без Сандер Сагосен и Штефан Вајнхолд. Сега се знае и зошто. Во голема белја се најде...

Трансфер-бомба на 21. век: Најдобриот светски ракометар се враќа дома?

0
Според многумина најдобриот светски ракометар Сандер Сагосен би можел да ја напушти Германија и да се врати да игра ракомет дома. На...