таг: Салернитана

Нов тренер на Салернитана, Соуса на местото на Никола

0
Португалецот Пауло Соуса е нов тренер на Салернитана, која по поразот во последното коло од Верона го замени...

Душан Влаховиќ со големи шанси да сруши рекорд во Серија А

0
Душан Влаховиќ со денешните два гола против Салернитана стана само третиот играч во последните 60 години во Серија А што постигнал барем 30...

Трагедија за време на прославата на пласманот на Салернитана во Серија...

0
Салернитана вчера ја победи Пескара со 3:0 на гости и со тоа се пласираше директно во Серија...