таг: Салах

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

0
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах, изјави денеска дека не бара ништо „посебно“ во преговорите за продолжување на соработката со...

Салах најдобар во избор на навивачите

0
Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е прогласен за фудбалер на годината во Премиер лигата во анкетата во која гласаа околу 400.000 навивачи. ...

Мохамед Салах прогласен за играч на месец октомври во Премиер лигата

0
Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах е прогласен за најдобар играч на месецот во октомври во Премиер лигата. Египќанецот постигна пет гола и...

Салах стана најефикасниот Египќанец во Премиер лигата

0
Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах постигна хет-трик на вчерашниот натпревар во Премиер лигата против Манчестер Јунајтед (5:0). Ова се 105., 106. и 107....

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

0
Египетскиот фудбалер Мохамед Салах продолжува со одличните партии во дресот на Ливерпул и моментално е најдобриот играч на тимот од Енфилд. Управата...

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за...

0
Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах вчера постигна два гола во триумфот на Ливерпул кај Атлетико Мадрид (3-2) и така се запиша во историјата. ...

Салах ја игра последната сезона во Ливерпул?!

0
Мохамед Салах во последно време не е задоволен во Луверпул, наводно не е во добри односи со менаџерот Јирген Клоп, а тензијата...

Салах им се нуди на Реал Мадрид и Барселона!?

0
Мохамед Салах, најдобриот фудбалер на Ливерпул, навести дека наскоро би можел да го напушти славниот англиски клуб. Започна да „флертува“ со Реал...