таг: Рушевиќ

Рушевиќ нов фудбалер на Работнички

0
Поранешниот младински фудбалски репрезентативец на Србија, Анес Рушевиќ, од денеска е нов играч на македонскиот прволигаш Работнички, потпишувајќи со скопскиот клуб договор до...