таг: Русинките

Норвешка ја совлада Русија и се пласира во четврфиналето

0
Женската ракометна репрезентација на Норвешка ги надиграа Русинките со 34-28 во четвртфиналето на Светското првенство (СП) кое се игра во Шпанија и...