таг: Руи

Скандал со местени натпревари, започнува истрагата против Бенфика

0
Обвиненија за местење натпревари против Бенфика и претседателот Руи Коста. Сите членови на одборот на директори од...

Засилување за Мурињо: Португалец меѓу стативите

0
Голманот на португалската репрезентација Руи Патрисио е нова аквизиција на Рома. Според италијанските медиуми, Рома и Вулверхемптон постигнале договор за трансфер...