fbpx

таг: „РТЛ“

РТЛ: Хамилтон и Мерцедес се договорија

0
Новинарот на „РТЛ“, Феликс Хорнер сподели информации за постигнат договор меѓу Мерцедес и седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. –...