таг: Рој

Хоџсон наследник на Раниери во Вотфорд

0
Поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон вчеравечер е назначен за нов тренер на премиерлигашот Вотфорд како замена за Италијанецот Клаудио Раниери, кој беше отпуштен...

Хоџсон нов тренер на Вотфорд

0
Англискиот фудбалски клуб Вотфорд го потврди 74-годишниот Рој Хоџсон како нов менаџер, откако во понеделникот го отпуштија Клаудио Раниери по девет натпревари без...

Видеото од Погба кое нема да го воодушеви Кин: Французинот се...

0
Рој Кин во безброј наврати го има критикувано Пол Погба и покрај тоа што го признава извонредниот фудбалски потенцијал и техниката која ја...