таг: Ројал

Емерсон: Тешко е без кечап и путер, но ќе се навикнеме

0
Фудбалерот на Тотенхем, Емерсон Ројал ги коментираше промените во тимот по доаѓањето на тренерот Антонио Конте. Најпрво Италијанецот забрани кечап, мајонез и...